خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

رییس جمهور در کرمانشاه: برای حل ریزگردها به اقدامات بین المللی نیاز داریم

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه ، دکتر حسن روحانی رییس جمهور در اجتماع مردم در ورزشگاه آزادی کرمانشاه گفت: در بحث محیط زیست مشکلات فراوانی در کشور داریم بحران دریاچه ارومیه که بیش از 14میلیون نفر را در معرض بحران ریزگرد نمک قرار داد ه بود، وی افزود: دولت با جلوگیری از روند خشک شدن دریاچه ارومیه که مستقیم و غیر مستقیم بخش زیادی از مردم را با ریزگردهای نمک در شرایط سخت قرار می‌داد حفاظت کرد.
  دکتر روجانی گفت:یکی از تلاش‌های دولت در بخش محیط زیست رفع مشکلات ایجاد شده در برای حوزه دریاچه ارومیه برای  مردم بوده که با تلاش های دولت مهارو مدیریت شده است.  

  http://img8.irna.ir/1395/13950427/3158488/3158488-5132318.jpg

  وی ضمن اشاره به اقدامات دولت یازدهم در راستای رفع مشکلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوای کلان شهرها ،تحول در سوخت های مصرفی خودرو ها و نیروگاههای کشور اظهار داشت: در گذشته میزان تولید بنزین یور چهار 2 میلیون لیتر در روز بوده که با تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید به 25 میلیون لیتر رسیده است. وی در ادامه افزود: بیش از 43 درصد از سوخت مصرفی نیروگاه ها که سهم بزرگی در کاهش آلودگی هوا داشت، سوخت مایع بوده که با پیگیری و تلاشهای دولت این میزان به 18 درصد در سال 94 و 9درصد در سال جاری کاهش یافت .

  وی با اشاره به مشکلات ریزگردها در کشور و استان کرمانشاه به عنوان یکی از مناطق درگیر با این پدیده گفت : به دلیل منشاء فرامرزی ریزگردها برای حل بحران نیاز به انجام اقدامات بین المللی با همکاری کشورهای همسایه است که فعالیت‌های های سیاسی را در این حوزه آغاز شده است.
  رییس جمهور افزود: در حال حاضر نیاز به اجرای یک سری اقدامات موقت در شهرهای مواجه با گرد و غبار مانند کرمانشاه از جمله؛ سیستم هشدار شرایط آب و هوایی به مرد م برای مراقب از سلامتی ، عایق بندی اماکن عمومی از جمله مدارس و اعطالی تسهیلات بانکی به این منظور ، توسعه تجهیزات درمان و بهداشت ، در اختیار قرار دادن ماسک‌های استاندارد و آموزش‌ها وهشدارهای لازم نیز به مردم به ویژه جوانان ، کودکان و سالخوردگان می باشد.

  رئیس جمهور در پایان قول داد کشور در آینده شاهد شرایط بهتری در ارتباط با محیط زیست و کشاورزی خواهد بود. 

  http://img8.irna.ir/1395/13950427/3158488/3158488-5132311.jpg


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دولت ,زیست ,مشکلات ,کرمانشاه ,کشور ,محیط ,محیط زیست ,دریاچه ارومیه ,میلیون لیتر ,رییس جمهور ,
  رییس جمهور در کرمانشاه: برای حل ریزگردها به اقدامات بین المللی نیاز داریم

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر